بیت کوین BitCoin چیست؟ کسب درامد از بیت کوین Bitcoin

بیت کوین چیست-کسب درامد از بیت کوین-سند برداشتی از بیت کوین- چگونه میتوان از بیت کوین کسب درامد کرد – Bitcoin چیست – همه چیز درباره bitcoin – معرفی بیت کوین – معرفی bitCoin – درامد از بیت کوین – درامد از Bitcoin – سایت بیت کوین – سایت bitcoin

http://s9.picofile.com/file/8274004300/mybitco_ir.png

 

بیت‌کوین چیست؟

بیت کوین یک شبکه توافقی است که یک سیستم پرداخت جدید و یک نوع پول کاملاً یجیتال را بوجود آورده است. این اولین شبکه پرداخت نقطه به نقطه تمرکز زدایی شده است که توسط کاربرانش بدون هیچگونه اختیار مرکزی و یا واسطه ای، نیرومند شده است. از نقطه نظر یک کاربر، بیت کوین بسیار شبیه پول نقد اینترنتی است. بیت کوین همچنین می تواند به عنوان مهمترین سیستم دفترداری با سه ورودی موجود بشمار آید.

سازنده بیت‌کوین کیست؟

بیت کوین اولین پیاده سازی یک مفهوم به نام “ارز سری” است که اولین بار در سال ۱۹۹۸ توسط وِی دای در فهرست ایمیل سایفرپانک ها، توصیف شده بود و بیان میکرد که این مفهوم، نوع جدیدی از پول است که برای کنترل تولید و تراکنشهای روی آن، بجای یک مرجع مرکزی، از رمزنگاری استفاده شده است. مشخصات اولین بیت کوین و اثبات مفهوم در سال ۲۰۰۹ توسط ساتوشی ناکاموتو در یک فهرست ایمیل رمزنگاری شده منتشر گردید. ساتوشی بدون آنکه چیز زیادی از خودش فاش سازد، پروژه را به اواخر سال ۲۰۱۰ موکول کرد. از آن موقع این جامعه بطور نمایی با توسعه دهندگان بسیاری که روی بیت کوین کار می کنند، رشد کرده است

گمنامی ساتوشی اغلب باعث نگرانی های ناموجهی می شود که بسیاری از آنها به فهم نادرست از طبیعت متن باز بیت کوین بر می گردد. پروتکل بیت کوین و نرم افزار بصورت باز منتشر شده است و هر توسعه دهنده ای در هر کجای گیتی می تواند کد آنرا بازبینی کرده و یا نسخه تغییر یافته نرم افزار بیت کوین مخصوص خودش را بسازد. تاثیر ساتوشی نیز مانند توسعه دهندگان کنونی، محدود به تغییراتی بود که از دیگران اقتباس می کرد و بنابراین بیت کوین را کنترل نمی کرد. امروزه هویت مخترع بیت کوین به خودی خود احتمالاً مانند هویت شخصی است که کاغذ را اختراع کرده بود.

چه کسی شبکه‌ی بیت‌کوین را کنترل می‌کند؟

هیچکس مالک شبکه بیت کوین نیست، درست همانطور که هیچکس صاحب تکنوژیی که در ورای ایمیل است، نیست. این کاربران بیت کوین در سراسر جهان هستند که آنرا کنترل می کنند. توسعه دهندگان بیت کوین اگرچه نرم افزار آن را بهبود می بخشند ولی نمی توانند تغییری را بر پروتکل بیت کوین تحمیل کنند،، چرا که هر کاربری آزاد است که نرم افزار خود و نسخه ای که خود می پسندد را استفاده کند. تمامی کاربران، برای اینکه با یکدیگر سازگار بمانند باید از نرم افزاری استفاده کنند که از همان قواعد پیروی می کند. بیت کوین تنها بشرط اجماع کامل بین تمامی کاربران، می تواند بدرستی کار کند. بنابراین تمامی کاربران و توسعه دهندگان انگیزه قوی برای حفظ این اجماع را خواهند داشت.

بیت‌کوین چگونه کار می‌کند؟

از دید کاربر، بیت کوین چیزی بیش از یک اَپ روی گوشی تلفن همراه و یا یک برنامه کامپیوتری که یک کیف پول بیت کوینی شخصی برایش تهیه کرده و به کاربر اجازه می دهد تا با آن به ارسال یا دریافت بیت کوینها بپردازد، نیست. برای بیشتر کاربران، روش کار بیت کوین در همین حد است.

در پشت این پرده، شبکه بیت کوین یک دفتر کل عمومی به نام “زنجیره بلاک” را به اشتراک گذاشته است. این دفتر کل شامل تمامی تراکنشهایی است که تا کنون پردازش شده است و به کامپیوتر کاربر اجازه می دهد تا درستی هر تراکنش را بیازماید. اعتبار هر تراکنش به وسیله امضای دیجیتالی مربوط به آدرس های ارسال، محافظت میشود و به همه کاربران اجازه میدهد تا بر ارسال بیت کوینها از آدرسهای بیت کوینی خود، کنترل کامل داشته باشند. افزون بر این، هر کسی می تواند تراکنشها را با استفاده از توان محاسباتی سخت افزاری که ویژه این کار است، پردازش کرده و برای این سرویس، بیت کوینهایی را هم به عنوان جایزه بدست آورد. به اینکار اصطلاحاً “استخراج” می گویند. برای دانستن مطالب بیشتری در مورد بیت کوین به صفحه اختصاصی و برگه اصلی مراجعه کنید.

آیا مردم واقعاً از بیت‌کوین استفاده می‌کنند؟

بله. تعداد روزافزونی از کسب و کارها و افراد از بیت کوین استفاده می کنند. این کسب و کارها ممکن است کسب وکارهایی بصورت رو در رو با مشتری باشد، مانند رستورانها ، آپارتمانها، دفاتر حقوقی و یا سرویسهای آنلاین مانند Namecheap، WordPress، Reddit و یا Flattr. بیت کوین اگرچه پدیده ای نسبتاً جدید بشمار می آید، اما به سرعت رو به رشد است. در پایان آگست ۲۰۱۳، ارزش تمامی بیت کوینهای در گردش بالغ بر ۱٫۵ میلیارد دلار امریکا بود و ارزش بیت کوینهایی که روزانه مبادله می شد، به میلیونها دلار می رسید.

.

ارزش بیت کوین؟

ارزش دلاری بیت کوین متغییر است و نمیتوان قیمت ثابتی گفت ، اما بطور تقریبی قیمت یک بیت کوین (۱BC) در حدود ۳۰۰ دلار است.

چگونه بیت کوین کسب کنیم؟ از کجای بیت کوین بدست آوریم؟

بسیار ساده و عین آب خوردن حتی راحت تر از سایت های کلیکی خارجی ، کافیست به سایت های معتبر استخراج بیت کوین مراجعه و بیت کوین کسب کنید.

استخراج بیت کوین به ۲ صورت انجام میشود: قطره ای و استخراجی یا ماینینگ (mining)

قطره ای : همان سایت های کلیکی که به ازای مشاهده تبلیغات بیت کوین دریافت میکنید.

استخراج : سایت های استحراج بیت کوین زیادی در حال حاضر هستند که فقط کافیست در زمان مشخص روی یک دکمه کلیک کنید تا به شما یه مقدار بیت کوین شانسی بدهد (۰٫۰۰۰۱ بیتکوین تا ۰٫۱ بیت کوین) کسب بیت کوین از این طریق بسیار راحت و محبوب می باشد.

و در آخر واحد های کوچکتر بیت کوین به شرح زیر می باشد:

 

۱ Bitcoin

Bitcoin

BTC

۰٫۰۰۱ Bitcoin

miliBitcoin

mBTC

Bitcoin ۰٫۰۰۰۰۰۱

microBitcoin

μBTC

 ۰٫۰۰۰۰۰۰۰۱ Bitcoin 

Satoshi

Satoshi

 

یک میکرو بیت کوین = ۱۰۰ ساتوشی
 یک میلی بیت کوین = ۱۰۰۰ میکرو بیت کوین=۱۰۰,۰۰۰ ساتوشی(صد هزار)
 یک بیت کوین = ۱۰۰۰ میلی = ۱,۰۰۰,۰۰۰ میکرو = ۱۰۰ میلیون ساتوشی 
 یک بیت کوین = یک میلیون  تا دو میلیون  (متغیر است یعنی بین ۳۵۰ تا ۶۶۰ دلار)
 یک میلی بیت کوین = هزار تا دو هزار تومان = ده هزار ریال تا بیست هزار ریال

 

۰٫۰۰۰۰۰۰۰۱ =   ۱ ساتوشی = ۰٫۱۵ ریال
۰٫۰۰۰۰۰۰۱۰ =  ۱۰ ساتوشی =  ۱٫۵ ریال = ۰٫۱۵ تومان
۰٫۰۰۰۰۰۱۰۰ =   ۱۰۰ ساتوشی =  یک میکرو BTC  = یک و نیم تومان 
۰٫۰۰۰۰۱۰۰۰ =   ۱۰۰۰ ساتوشی = ۱۰ میکرو BTC =  پانزده تومان
۰٫۰۰۰۱۰۰۰۰ = ۱۰ هزار S = صد میکرو  =  یک صد و پنجاه تومان
۰٫۰۰۱۰۰۰۰۰ = ۱۰۰ هزار  = ۱ میلی BTC  =  هزار و پانصد تومان      
۰٫۰۱۰۰۰۰۰۰ = ۱۰ میلی BTC =  پانزده هزار تومان  
۰٫۱۰۰۰۰۰۰۰ = ۱۰۰ میلی BTC =  یک صد و پنجاه هزار تومان    
۱٫۰۰۰۰۰۰۰۰ = ۱ بیت کوین = یک میلیون پانصد هزار تومان